BALTICDENTISTS ODONTOLOGIJOS CENTRAS Kontaktai:+370 698 45501 ir +370 656 45501 Mindaugo g. 16-53, LT-03225 Vilnius
Darbo Laikas: I - V: 8:00 - 20:00 VI: 9:00 - 16:00 (susitarus iš anksto)Elektroninis paštas: info@balticdentists.com
Close
BALTICDENTISTS ODONTOLOGIJOS CENTRAS Kontaktai:+370 698 45501 ir +370 656 45501 info@balticdentists.com

Dantų implantacija 

„BREDENT“ dantų implantai – sekant gamtos pavyzdžiu. Gražūs dantys suteikia pasitikėjimo, tačiau dantis galima prarasti bet kuriuo gyvenimo etapu – jaunam žmogui tai gali nutikti po traumų, dalinis ar visiškas dantų netekimas būdingas vyresnio amžiaus žmonėms. Dantų implantacija – moderniausias prarastų dantų atkūrimo būdas, artimiausias natūraliems dantims, padedantis atstatyti kramtymo ir estetinę dantų funkcijas, stabdantis žandikaulio kaulo nykimą.

Kas yra dantų implantas? Dantų implantas – tai varžtas, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį. Jis yra tvirtai įsriegiamas į žandikaulį, tokiu būdu sukuriamas stabilus pagrindas, ant kurio uždedamas pagamintas danties vainikėlis, tiltas arba išimamas dantų protezas. Dantų implantai gaminami iš titano, kuris pasižymi puikiomis osteointegracinėmis (suaugimo su kaulu) savybėmis.

Kokia dantų implanto nauda? Dantų implantai stabdo natūralaus kaulo tirpimą, skatina žandikaulio funkcijas bei ilgaamžiškumą. Išimami dantų protezai šios funkcijos neatlieka, netgi priešingai – skatina kaulo tirpimą. Dėl šios priežasties prarasto danties vietoje rekomenduojama kuo greičiau įsriegti implantą. Daugeliu atveju šios procedūros atliekamos vienu metu, kuomet to pačio vizito metu pašalinamas dantis ir jo vietoje įsriegiamas implantas.

Kaip atliekama dantų implantacija: Gydymo planas, rentgenologinė diagnostika. Implantacijos procedūra. Laikina dantų restauracija. Nuolatiniai dantų protezai ant implantų.

Vieno trūkstamo danties atstatymas. Dažnai praradus vieną dantį, siūlomas protezavimas tradiciniu tiltu. Tačiau norint suformuoti jam atramas, yra nušlifuojami du gretimi dantys. Tokiu atveju pažeidžiami sveiki dantys, jie tampa silpnesni, gauna papildomą tilto apkrovą, kaulas po tiltu pradeda tirpti. Todėl dantų implantai geriausiai pakeičia pavienį prarastą dantį, išsaugomas kaulo ir dantenų funkcionalumas.

Viso žandikaulio atstatymas. Plokštelės vis dar yra tradicinis pasirinkimas visus dantis praradusių pacientų gydymui. Tačiau netgi gerai burnoje besilaikantys išimami dantų protezai po kelių mėnesių pradeda klibėti ir prastai laikytis. Taip yra dėl to, kad protezų spaudžiamas kaulas tirpsta, keičiasi minkštieji audiniai. Prarastus dantis žandikaulyje galima nedelsiant atkurti naudojant „Bredent SKY” dantų implantų sistemą ir taikant „fast&fixed” gydymo metodiką. Tai pažangiausia dantų atkūrimo technologija, paprastai taikoma natūralių dantų neturintiems pacientams. Procedūros metu įsriegiami keturi dantų implantai, ant jų fiksuojamas dantų protezas.

Išimamų dantų plokštelių fiksavimas. Prastai burnoje besilaikantys dantų protezai verčia jaustis nesaugiai ir atsiskirti nuo žmonių – daugelis vyresnio amžiaus žmonių jaučiaisi nejaukiai dalyvaudami socialinėse veiklose, nenori patirti gėdos viešose vietose. Plokšteles galima visam laikui saugiai pritvirtinti, naudojant tiktai keletą dantų implantų su fiksuojančiomis detalėmis. Su plokštelėmis, pritvirtintomis ant implantų, maistą galima kramtyti paprasčiau, lyginant su tradiciniais išimamais dantų protezais. Tai yra didelis privalumas, skatinantis pasitikėjimą savimi ir gyvenimo džiaugsmą, pagerinantis sveikatą ir gyvenimo kokybę.

 

 

 

Endodontinis gydymas 
Kas yra danties šaknų kanalų (endodontinis) gydymas ir kada jis reikalingas? Dantis sudarytas iš dviejų dalių – vainiko, dalies, kuri matoma burnoje ir šaknų, įtvirtinančių dantį kaule. Danties viduje yra kraujagyslių ir nervų pluoštas, palaikantis danties gyvybingumą. Esant dideliam danties vainiko gedimui ar patyrus traumą yra pažeidžiamas vidinis, gyvas audinys, tuomet yra reikalingas šaknų kanalų gydymas. Esant nervo pažeidimui pacientas gali justi skausmą. Paprastai labiausiai skauda vakare ar naktį, vaistai nuo skausmo padeda ne visada. Dantis gali jautriai reaguoti į šaltį, karštį, sukandus. Kitais atvejais šaknų kanalų uždegimas gali būti besimptomis ir tik atlikus apžiūrą, specialius testus bei rentgeno nuotrauką gydytojo kabinete galima nustatyti nervo pažeidimą. Tad labai svarbu net neesant simptomatikos, tačiau patyrus traumą ar plombavus dantį didele plomba, protezavus po kurio laiko apsilankyti gydytojo kabinete. Laiku nepastebėjus nervo pažeidimo gali atsirasti pūlinys, patinti žandas, reikalingas sudėtingesnis gydymas.
 
Kas yra danties šaknų kanalų pergydymas ir kada jis reikalingas? Jeigu danties šaknų kanalai jau buvo gydyti, tačiau gydymas nėra kokybiškas, pacientas jaučia simptomatiką ar atlikus dantų šaknų rentgeno nuotrauką matomas uždegimas, tuomet yra reikalingas šaknų kanalų pergydymas. Pergydymas yra sudėtingesnė, daugiau laiko bei žinių reikalaujanti procedūra, kurios metu iš šaknų kanalų yra pašalinamas senas užpildas, atliekama dezinfekcija ir naujai, sandariai užplombuojama.
 
Kas gydo dantų šaknų kanalus? Dantų šaknų kanalus gydyti ar pergydyti gali gydytojas odontologas arba gydytojas endodontologas. Skirtumas tarp šių gydytojų – papildomos trejų metų universitetinės rezidentūros studijos, kurių metu gydytojui odontologui suteikiama gydytojo specialisto endodontologo profesinė kalifikacija. Studijų metu gydytojas gilina savo žinias teoriškai bei praktiškai, atlieka sudėtingas šaknų kanalų gydymo procedūras.
 
Kaip atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas? Atlikus paciento apžiūrą, įvertinus rentgeno nuotraukas, aptariamas gydymo planas. Nurodoma gydymo trukmė, vizitų skaičius, danties prognozė, alternatyvios gydymo galimybės bei kainos. Gydymo metu danties šaknų kanalai išvalomi, dezinfekuojami ir sandariai užplombuojami. Siekiant užtikrinti maksimalią gydymo kokybę klinikoje yra naudojamos pačios moderniausios gydymo priemonės.
 
Rentgeno aparatas. Dantų šaknų kanalų gydymo metu atliekamos kelios rentgeno nuotraukos, tai labai svarbu norint teisingai nustatyti gydomo danties diagnozę, gydymo sudėtingumą (labai siauros, lenktos šaknys), tik turėdami detalią informaciją, galėsime pasirinkti tinkamiausią gydymo taktiką, medžiagas bei instrumentus. Gydymo metu atliekamos nuotraukos, kurios padeda tiksliai nustatyti šaknų kanalų ilgį, pritaikyti plombinę medžiagą. Po gydymo atliktoje nuotraukoje vertiname šaknų kanalų užpildymo kokybę. Kadangi gydymo metu reikalingos kelios nuotraukos, labai svarbūs rentgeno aparato parametrai, apšvita. Mūsų klinikoje naudojamas modernus radioviziografas, kurio apšvita pacientui yra labai nedidelė lyginant su kitais rentgeno aparatais.
 
Mikroskopas. Tai prietaisas, kurio pagalba matomą vaizdą galima padidinti daugiau nei 20 kartų. Geresnis matomumas leidžia aptikti plika akimi nematomus pažeidimus, papildomus kanalus. Mikroskopo kontrolėje galima pašalinti senus užpildus, svetimkūnius, surasti siaurus kanalus.
 
Koferdamas. Siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką pacientui (kad darbo metu nepatektų plombinės medžiagos, instrumentai ar dezinfekciniai tirpalai), bei norint maksimaliai izoliuoti dantį nuo iš seilių galinčių patekti bakterijų dantis apsaugomas specialia izoliacine guma, koferdamu.
 
Ultragarsiniai instrumentai. Naudojant galima labai tiksliai atlikti procedūras, išsaugant maksimalų danties audinių kiekį. Taip pat jie yra nepakeičiami šalinant kaiščius, svetimkūnius ar senus užpildus.
 
Mašininiai endodontiniai instrumentai. Šaknų kanalai valomi ne rankomis, o į specialų prietaisą įstatytais instrumentais, kurių valymo jėgą, sukimosi greitį kontroliuoja kompiuteris.
 
Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis. Tai prietaisas, kuriuo remiantis tiksliai nustatomas šaknies kanalo ilgis.
 
Karštos gutaperčios aparatas. Jo pagalba šaknų kanalus galima užpildyti trimatėje erdvėje naudojant termopląstinę užpildo medžiagą. Dėl didelio takumo plombinė medžiaga lengvai įteka į nelygumus ir sandariai užpildo šaknų kanalus.
 
Ką reikia žinoti po gydymo? Po šaknų kanalų gydymo labai svarbu kuo greičiau pasikeisti laikiną plombą į nuolatinę, tai rekomenduojama padaryti per dvi savaites. Po kanalų išvalymo ar plombavimo dantis gali būti jautresnis, pamausti, gali būti skausmingas sukandant. Po poros savaičių jautrumas turėtų sumažėti. Ketverius metus iš eilės kas vienerius metus reikalinga atvykti apžiūrai, atlikti kontrolinę rentgeno nuotrauką, norint įvertinti danties būklę, gydymo sėkmę.

Profesionali burnos higiena  

Profesionalios burnos higienos procedūra atliekama specialiu ultragarsiniu skaleriu, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašas, taip pat nuvalomos dantų apnašos ir sunaikinamos bakterijos dantenų kišenėse. Esant poreikiui, papildomai naudojami specialūs rankiniai instrumentai, kurie vadinami kiuretėmis ir kabliukais. Dantų pigmentinio apnašo nuvalymui, atsižvelgiant į burnos gleivinės būklę, naudojama „Air Flow’’ metodika. Tai specialus aparatas su „Kavo Prophy Pearls” (kalcio karbonato) milteliais bei stipria oro ir vandens srove, kuri yra nukreipiama statmenai danties paviršiui bei neskausmingai, tausojant dantų paviršius ir minkštuosius audinius, pašalina susikaupusius maisto pigmento, arbatos, kavos, tabako ir kitų dažančių medžiagų likučius. Profesionalios burnos higienos procedūra pabaigiama dantų poliravimu su profesionalia pasta, šepetėliais ir gumytėmis. Dantims grąžinamas estetinis vaizdas, dantų paviršiai tampa slidūs ir blizgūs, mažiau kaupiasi dantų apnašas ir palengvėja pačių dantų valymas. Profesionalią burnos higieną rekomenduojame atvykti atlikti 1 – 2 kartus per metus, tinkama profilaktika ir burnos higiena padeda išvengti daugybės burnos ertmės ligų (karieso, paradontozės) bei sudėtingesnio dantų gydymo.

Profesionalios burnos higienos procedūra:

• Burnos ertmės gleivinės įvertinimas.

• Dantų ir dantenų ligų diagnostika.

• Dantų konkrementų pašalinimas.

 Pigmentinio apnašo nuvalymas.

 Dantų poliravimas profesionalia pasta su fluoru.

 Fluoro aplikacijos dantų jautrumo mažinimui.

Individualios burnos higienos rekomendacijos.

Klinikos paslaugos 

Aptarnaujame klientus, turinčius sveikatos draudimus: COMPENSA, ERGO, BTA, SEESAM, GJENSIDIGE, LIETUVOS DRAUDIMAS.

Turime sutartį su VILNIAUS TERITORINE LIGONIŲ KASA, teikiame kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas senjorams.